Kilka słów o zlocie Rajdu

Gospodarzem pierwszej części zlotu będzie Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim. Jest to instytucja działająca w celu skupienia działań i inicjatyw lokalnych oraz regionalnych dla rozwoju gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego oraz stymulowania współpracy pomiędzy szkołami wyższymi, jednostkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorstwami, ze szczególnym uwzględnieniem transferu nowoczesnych technologii i rozwoju przedsiębiorczości.

Zapraszamy na krótki filmowy spacer po terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

W skład kompleksu wchodzi Centrum Nauki Leonardo da Vinci.
Centrum Nauki Leonardo da Vinci to drugi co do wielkości po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę. Lokalizacja Centrum daje nieograniczone możliwości. Na terenach inwestycyjnych powstał obiekt, gdzie znajduje się najnowocześniejszy sprzęt i ekspozycje z całego świata. Zwiedzający mają możliwość bezpośredniego kontaktu z twórczością Leonarda da Vinci. Nawiązaliśmy współpracę z Centrum Badawczym Leonardo3. Wystawa „Świat Leonarda da Vinci”, która została przywieziona z Mediolanu i pokazywana była m.in. w San Francisco, Montrealu, Meksyku, Nowym Yorku, Tokio, Filadelfii i San Paulo. Dzieci i dorośli mogą podziwiać trójwymiarowe modele projektów Leonarda, zbudować wynalazki na interaktywnych stanowiskach, podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” czy „Mona Lisę”. Każdy może zapoznać się z najważniejszymi notatkami Leonarda i odkryć wiele tajemnic tego piętnastowiecznego geniusza. Oczywiście to nie wszystko – więcej zobaczycie na Rajdzie.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.