Prawie 30000 kilometrów pokonanych w Górach Świętokrzyskich

W dniach 4-7.06.2015r. 700 harcerzy z całej Polski wzięło udział w 57. Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim. Przez cztery dni na siedmiu różnych trasach poznawali uroki świętokrzyskich szlaków, wypełniali różnorodne zadania i w kręgu braterstwa zawiązywali harcerskie więzi.

Uwielbiany przez harcerzy rajd już po raz pięćdziesiąty siódmy zorganizował Hufiec Starachowice z Chorągwi Kieleckiej ZHP. Do wyboru było w tym roku siedem tras, dzięki czemu w imprezie mogła wziąć udział każda grupa metodyczna. Na „Świętuchu” nie zabrakło więc niezwykle wytrwałych zuchów, wiecznie uśmiechających się seniorów oraz zacięcie dążących do celu harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników.

Po trzydniowym marszu oraz noclegach w namiotach, szkołach, a nawet stodołach, wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na zlocie w Podzamczu Chęcińskim, na terenie nowoczesnego Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Szczęśliwie dopisała piękna pogoda. Było na tyle ciepło, że niektórzy uczestnicy postanowili nawet wykąpać się w fontannie przy Centrum. Ogromną popularnością cieszył się Jagger – gra przypominająca berka oraz ludzkie piłkarzyki. Dodatkowo wraz z zastępem „3 Kości” uczestnicy próbowali swoich sił w najnowszych grach planszowych. Każdy chętny miał także możliwość zwiedzenia Centrum. Warto wspomnieć także, że trasy rywalizowały między sobą w turnieju wiedzy ekologicznej. Jak się okazało najwięcej punktów uzyskała trasa IV i to oni zwyciężyli.

Najwięcej emocji rokrocznie budzi Festiwal Rajdowy. W tym roku odbył się on na rynku w Chęcinach. Na profesjonalnej scenie zaprezentowała się każda z tras. Jednak prawdziwą gwiazdą był zespół Dom o Zielonych Progach, z którym harcerze wynegocjowali parę bisów. Uwieńczeniem części festiwalowej był pokaz iluminacji na Zamku. Z rynku uczestnicy mieli doskonały widok na wędrującą po murach zamkowych Białą Damę. Rajd zakończył się niedzielnym apelem, gdzie poznaliśmy tegorocznych zwycięzców w rajdowych konkurencjach. Po nim uczestnicy stanęli w kręgu i wspólnie odśpiewali bratnie słowo.

Uczestników, którzy chcą z łezką w oku powrócić do 57. Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego i wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją imprezy zapraszamy na stronę : http://rajdswietokrzyski.zhp.pl/ oraz fanpage rajdu: https://www.facebook.com/HarcerskiRajdSwietokrzyski?fref=ts

Zapis wideo hkf.starachowice.zhp.pl

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.