62 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Wyjątkowa wrześniowa edycja Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego rozpoczęła się w czwartek 24 września. Sześć tras wyruszyło na świętokrzyskie szlaki, podziwiając uroki Gór Świętokrzyskich. Każda trasa rozpoczęła w innym zakątku województwa. Przez cztery dni uczestnicy rajdu dzielnie wędrowali po swoich trasach, na punktach utrwalając swoją harcerską wiedzą i survivalowe umiejętności.
Ze względu na panującą pandemię niestety w tym roku nie odbył się zlot wszystkich tras, który miał mieć miejsce nad Zalewem w Brodach.
W sobotę swoją świętokrzyską przygodę rozpoczęła trasa III. Podczas jednodniowej zabawy zuchy przemieniły się w Smerfy a ich głównym zadaniem było odratowanie uwięzionego przez Gargamela Smerfa!
Apel kończący 62 Harcerski Rajd Świętokrzyski odbył się w niedziele na stadionie w Brodach. W bezpiecznych odległościach i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wszystkie osiem tras zebrało się, aby uroczyście zakończyć Świętucha.
A o to wygrani na poszczególnych trasach:

I trasa
Nagroda Naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego powędrowała do patrolu z 424 DSH ,,Grupa Kampinos”!

II trasa
Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty zdobył patrol z 32 Koneckiej Drużyny Wędrowniczej im. Tomasza Ferdyna ,,Lamus”. 

III trasa
Nagrodę Przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego wygrały wszystkie patrole na trasie!

IV trasa
Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wywalczył patrol z 1 Tomaszowskiej Drużyny Wielopoziomowej ,,Burza” im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.
Nagroda ,,Kubusiowa” trafiła do 32 Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych ,,100-lecia Harcerstwa”.

V trasa
Nagrodę Wojewody Świętokrzyskiego zdobył patrol z 7 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej ,, Wataha”.

VI trasa
Nagroda Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach trafiła do patrolu ,,Poszukiwacze Zaginionej Arki”. 

VII trasa
Nagroda Prezydenta Miasta Starachowice powędrowała do patrolu z 9 DSTH ,,ZODIAK”.
Puchar ,,Jędrusiowy” otrzymał patrol PATATAJ.

VIII trasa
Nagrodę Starosty Starachowickiego wygrał patrol Najdzielniejszy.

Jednym z zadań przedrajdowych było wykonanie eksponatu rękodzieła ludowego z własnego regionu. I miejsce zdobyli 424 DSH ,,Grupa Kampinos”.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Odliczanie do 63 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego czas start! Mamy nadzieję, że zobaczymy się znów za rok na świętokrzyskich szlakach!

Czuwaj!
pwd. Weronika Gross
Promocja Rajdu