63 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Początek czerwca Góry Świętokrzyskie odwiedziło ok. 600 harcerzy z całej Polski! 63 Harcerski Rajd Świętokrzyski wyruszył na siedmiu różnych trasach 3 czerwca 2021 roku. Każda z tras startowała z różnych zakątków województwa, poznając uroki świętokrzyskich szlaków. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników w tym roku nie odbył się zlot wszystkich tras. Podczas czterodniowej przygody uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu survivalu, terenoznawstwa, orientacji w terenie, sprawdzili swoją wiedzę zuchową i harcerską.

A tak prezentują się wygrani na poszczególnych trasach:

I trasa
Nagrodę Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego zdobył patrol 109 – ,,Orła Cień” z 64 Obronnej Drużyny Starszoharcerskiej ,,Cień”

II trasa
Nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty powędrowała do patrolu 210 – 18 Kielecka Drużyna Harcerzy im. Klemensa ,,Klimka” Bachledy

III trasa
Nagrodę Przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego wygrał patrol 311 – 5 Gromada Zuchowa ,,Włóczykije” z Jarocina

IV trasa
Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego trafiła do patrolu 410 – ,,TRUP – Turystyczny Regiment Upartych Piechurów” z 1 Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej ,,GROM” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK
Nagrodę ,,Kubusiową” zdobył patrol 404 – 10 Białostocka Drużyna Harcerzy ,,Szczyt”

V trasa
Nagrodę Wojewody Świętokrzyskiego zdobył patrol 506 – 69 Wrocławska Drużyna Wędrownicza ,,Vis Verum”

VI trasa
Nagroda Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach trafiła do patrolu 603 – ,,Stare Angory”

VII trasa
Nagrodę Prezydenta Miasta Starachowice wywalczył patrol 702 – 9 DSTH ,,Zodiak” z Hufca Kęty
Nagroda ,,Jędrusiowa” powędrowała do patrolu 703 – ,,Życie jest tylko sumą oddechów” z Ostrołęki

Wyróżniono również patrole za realizację zadania przedrajdowego numer 2. Świętuchowe Oscary powędrowały do patroli:
101 ,,Maka Paka” 7 Środowiskowy Szczep Harcerski ,,KORA” im. Bronisława Hellwiga ,,Bruna”
105 ,,Sielanka Młodości” z Hufca ZHP Ostrowiec
410 ,,TRUP – Turystyczny Regiment Upartych Piechurów” z 1 Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej ,,GROM” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK
603 ,,Stare Angory”

Odbyły się również zadania dodatkowe podczas trwania rajdu. Nagrody zdobyły patrole:
409 ,,Szare Płomienie” z 16 DSH ,,Szare Płomienie” im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
710 ,,Zupa”

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Odliczanie do 64 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego czas start!
Do zobaczenia za rok na świętokrzyskich szlakach!

Czuwaj!
pwd. Weronika Gross